Одна моя подруга закохана в Запоріжжя. Так, лише одна і не так у місто, як в людей, які його люблять і роблять кращим. Інших близьких друзів, які б полюбили це місто я, на жаль, не маю. Наголошую на слові «близькі».

Zaporizhia

 

Запоріжжя завжди у мене асоціювалося з дорогою до моря, таке собі транзитне місто-гігант з ДніпроГЕС, заводами, тополями і довжелезним проспектом імені Леніна.

Zaporizhia 08

Проспект нині має назву Соборний, а в місті мало що змінилося з часів моїх дитячих транзитних спогадів.

Zaporizhia 03

Zaporizhia 07

07:43. Вокзал, сонна юрма повільно тягнеться від київського потяга. Запоріжжя зустрічає гостей дощем і весняною прохолодою. Єдиний заклад, який у цей чекає на гостей — Пузата Хата на зупинці Базарна (колишня Анголенко). І враження, що усі пасажири з київського потяга переміщуються саме сюди.

запоріжжя 23

Погляд зупиняється на дядечку років сорока/сорока п’яти в темному костюмі адідас з класичними трьома полосами, які по особливому тягнуться вздовж ноги і ховаються під довгим чорним шкіряним пальто. Класика 90-х — початку нульових і вона тут всюди. Враження, що адідас — улюблений бренд більшості запорожців.

запоріжжя 22

Однак перше враження неабияк змінюється після відвідин Хортиці.

Zaporizhia 19

Найбільший острів на Дніпрі ховає у собі силу силенну скарбів. Очевидно перший з них і те, що спадає на думку пересічній людині — це Січ. Вхід до музею-Січі коштує символічно аж 18 гривень, за які ти маєш можливість заглибитися у історію українського козацтва. Музейники намагаються усіляко зацікавити мандрівника, тому тут і колекція козацьких люльок, і старшинські кімнати, і човни зі знаряддями традиційних промислів.

Zaporizhia 14

Zaporizhia 15

Zaporizhia 17

Zaporizhia 16

Zaporizhia 18

Zaporizhia 12

Zaporizhia 20

Якщо про Січ знаєш і очікуєш, що тут буде круто, то частина острова Святилище вражає своєю атмосферою і нетуристичною тишею. Музейники тут зібрали скіфські, половецькі баби, козацькі хрести і жорна.

запоріжжя 31

запоріжжя 27

Наступне ж відкриття — Плавні… Не Горішні, звісно, але Дніпровські і це залишки великого лугу запорозького, який до людського втручання годував рибою наш край.

запоріжжя 28

запоріжжя 29

запоріжжя 30

Є у цієї природної бездоганності один маленький недолік. І як би ти не цінував та любив природу, бажання втекти від комарів до цивілізації з кожною хвилиною стає все сильнішим.

запоріжжя 21

Цивілізація нас зустріла сірим димом з величезних промислових труб, що піднімається над багатоповерхівками і той самий київський потяг повіз нас вище по Дніпру до столиці.

Zaporizhia 01

Все таки українські міста — це перш за все люди, які люблять своє місто і намагаються зробити його кращим. Дякую за відкриття краси Запоріжжя Сергію Дударенко (найкращий екскурсовод Хортицею), Олексію з ICT Cluster Zaporizhzhia за сприяння і організацію та усім запорожцям за щирість.