Vilnius Вильнюс 03

Авіакомпанії МАУ та Візеїр відкрили нам, українцям, новий напрямок для мандрів. Додала впевненості відвідати Литву лояльність та підтримка самих її мешканців. Затишна, маленька кількамільйонна країна радо зустрічає гостей звідусіль.

Vilnius Вильнюс 04

Для кількаденних подорожей Литвою цікавим є Вільнюс. Варто лише купити квитки на літак (авіакомпанії  МАУ і Wizzair) або ж автобус (перевізник ecolines) та виділити 2-3 дні на дослідження міста та його околиць.

Вильнюс 111

Vilnius Вильнюс 01

Vilnius Вильнюс 09

Вільнюс ідеальний для піших прогулянок. Маленьке і затишне Старе місто можна обійти за один день. Центральна вулиця міста — проспект Гедиміна (Gedimino prospektas) впирається в Кафедральну площу (Katedros aikštė), на якій затяті мандрівники шукають вмуровану плиту з круговим написом stebuklas (литовською мовою «чудо»).

Vilnius Вільнюс 14

Вважається, що це знаменує місце, на якому в 1989 році почався живий ланцюг «Балтійського шляху», що простягнувся на 650 км від Вільнюса до Талліна. За міською легендою для здійснення усіх бажань потрібно три рази прокрутитися на цій плитці.

Vilnius Вильнюс 10

Поруч, на цій же площі, можна знайти український подарунок — мармуровий постамент для пам’ятника засновнику Вільнюса, великого князя литовського Гедиміна.

Vilnius Вильнюс

Дорога через милий парк підводить до найкращого місця — замкової гори з Баштою Гедиміна, з якої відкривається фантастичний краєвид на Старе місто з дахами кольору цегли.

Vilnius Вильнюс 08

Vilnius Вильнюс 06

Vilnius Вильнюс 16

За гарним краєвидом туристи також йдуть на пагорб Трьох Хрестів (Trijų Kryžių Kalnas) і на оглядові майданчики в парках міста (Kūdrų parkas).

Vilnius Вильнюс 13

Від Кафедральної площі до Ратушної площі і далі до воріт колишнього міського муру ведуть старовинні вулиці Пілес (Замкова, Pilies), її продовження вулиця Діджойї (Велика, Didžioji) і вулиця Аушрос варту (Остробрамна, Aušros vartų).

Vilnius Вильнюс 12

Vilnius Вильнюс 11

Саме на цих старих вулицях вирує справжнє туристичне життя. Вони сповнені ресторанів, кав’ярень та сувенірних крамничок, тому обирати готель або ж хостел я б радила саме у цьому районі.

Vilnius Вильнюс 12

Вулиця Аушрос варту також багата на храми різних конфесій: Базиліанський костел, греко-католицький монастир Святої Трійці, православний Свято-Духів монастир і завершується барочним костелом Святої Терези, що зберігся неподалік міських воріт (Гостра брама) з каплицею і чудотворною іконою Остробрамської Божої Матері.

Vilnius Вильнюс 15

Такий краєвид я спостерігала в один з дощових днів з вікна мого готельного номеру у прекрасному Вільнюсі. І навіть +15 в липні не зіпсували враження від гостинного міста.

Ще не вирішили, куди поїхати на вихідні? Раджу Вільнюс 😉