кременець_kremetets_16

Українська Кремнієва долина не настільки відома як Американська. Потрапити сюди — не мрія мільйонів айтішників. Проте наш Кременець затишний, спокійний і цікавий. Всього 70 кілометрів відділяє 20 тисячне місто від обласного центру — Тернополя, тому потрапити до Кременця можливо автобусом з автостанції або на авто трасою Е85/М19, а дорогою ще й заскочити до Збаража і Вишнівця.

кременець_kremetets_13

Враження, що Кременець витягнувся вздовж однієї центральної вулиці, тому загубитися тут неможливо.  Крім костелу, Миколаївської церкви з ошатною барочною дзвіницею, Колегіуму і жіночого Богоявленського монастиря, все ж головною окрасою міста є Замкова гора (Бона) з залишками замку.

кременець_kremetets_05

кременець_kremetets_07

кременець_kremetets_08

Кремінь

кременець_kremetets_09

кременець_kremetets_10

І хоч з центральної вулиці міста краєвид на гору, м’яко кажучи, не вражає, проте місто змінює своє обличчя з замкового ракурсу.

кременець_kremetets_12

Місто вистояло перед ордами хана Батия, було важливим центром за часів панування Великого князівства Литовського, а в XVI столітті належало італійці Боні Сфорці (звідси і назва Замкової гори).

кременець_kremetets_11

З Замкової гори відкривається шикарна панорама міста і можна побачити усі найголовніші пам’ятки Кременця, а в хорошу погоду ще й Почаївську Лавру.

кременець_kremetets_14

кременець_kremetets_15

Єзуїтський монастир

кременець_kremetets_17

Така вона наша українська справжня Кремнієва долина. І хоч Кременець втратив свій статус освітнього центру, який мав у ХІХ столітті, однак туристичний потенціал у міста все ж залишився і справа за нашою небайдужістю та інвестиціями.

кременець_kremetets_19

А ще недалеко від Кременця є такі чудові Бучач та Чортків, не оминіть їх своєю увагою.

кременець_kremetets_20
Дякую, що були зі мною 🙂