З першого погляду Чортків не сподобався мені взагалі. Усе тут нагадує про кризу і пустку, спричинену трудовою міграцією. Це відчуття всюди — у повітрі, на вулицях і будинках.

чорткiв chortkiv 19

Повноцінний день у цьому РайЦентрі не надихав мене на пригоди, але перше враження, на щастя, виявилося оманливим і я побачила багато гарного у цьому такому Чорткові 🙂

чорткiв chortkiv 02

Центральна площа міста виконана за усіма радянськими стандартами з готелем під милою назвою «Таня» і зручностями на коридорі; бетонною міською радою, будівля якої увіншує цей урбаністичний ансамбль.

чорткiв chortkiv 03

чорткiв chortkiv 04

«Чортів боятися — в Чортків не їздити» — подумала я і вирішила місту дати другий шанс та роздивитися все таки ближче.

чорткiв chortkiv 18

Гарні старі будинки на вулицях центру подекуди нагадують навіть Львів. Недарма місто з XV століття належало до різних польських родин, далі було десятиліття під турецькою владою, а від 1772 року Австрія хазяйнувала у Чорткові.

чорткiв chortkiv 05

Від колишньої розкоші та порядку мало залишків, але Стара ратуша з годинниковою вежею варта уваги туристів. Хоча ця частина міста як я зрозуміла — центр торгівлі.

чорткiв chortkiv 06

чорткiв chortkiv 07

чорткiв chortkiv 17

чорткiв chortkiv 08

Красень, Домініканський костел Святого Станіслава, перекриває усі недоліки міста. Він — прекрасний і додати більше нема чого!

чорткiв chortkiv 09

Сам Чортківський замок, він же Замок Гольських, не викликає особливого захоплення.

чорткiв chortkiv 10

чорткiв chortkiv 11

чорткiв chortkiv 12

Проте його зруйновані підземелля виявилися цікавішими.

чорткiв chortkiv 01

Йдучи ж на звуки музики від замку можна потрапити в сучасний храм Святої Покрови і потішитися, що громада змогла відтворити таку красу у наші дні.

чорткiв chortkiv 16

чорткiв chortkiv 15

чорткiв chortkiv 14

Мандрівнику на місто, з такою промовистою назвою, потрібен повноціннй день, але не більше.

чорткiв chortkiv 13

І хоча Чортків намагалися перейменувати і поляки, і совєти він вперто тримається своєї назви. У 30-х роках ХХ століття польська влада надумала зробити тут курорт кращий ніж тодішній у Заліщиках і виникла думка перейменувати місто у Дябелкув (Diabelków), але не встигли. Совєти захотіли назвати Чортків попсово Жовтневе, але знову не встигли.

Тому і їздимо до Чорткова і нічого не боїмося 🙂