Усім доброго, мирного і фантастичного ранку, дня або вечора 🙂 Зовсім скоро я знову побачу цю красу, тому вирішила освіжити у пам’яті чудові альпійські краєвиди, побачені мною вперше влітку 2012 року.

Про Нойшванштайн я дізналася з соцмережі, у якій завжди усі постять гарні картинки-краєвиди. Взагалі з соцмереж багато цікавого дізнаєшся і мотивуєш себе змінюватися на краще або не робити помилок, які роблять інші, але сьогодні не про це… Після зазнімкованого замку моя маленька мрія почала поступово набирати обертів, потім переросла в план поїздки і, все таки, одного дня здійснилася! Красу Нойшвайнштайну я оцінила на власні очі і однозначно засмакувала його примхливо-помпезний вигляд. 

 

Не зважаючи на реконструкцію фасаду можу сміливо сказати, що територія замку чудова, гарне альпійське озеро, гори, неймовірно чисте повітря як для мене, міського жителя. Легені переповнюються, самопочуття поліпшується — це німецькі Альпи, дєтка 🙂
Призамкова територія величезна. Крім того, поряд з Нойшванштайном розташвався ще один замок — Хоеншванґау, попередня резиденція баварського короля Людвіґа ІІ, який увійшов в історію як «казковий король».
Музей баварських королів
Вперше замок Хоеншванґау згадується у ХІІ столітті як фортеця Шванштайн (Schwanstein), що належала лицарям Шванґау. У квітні 1829 року кронпринц Баварії, майбутній король Максиміліан II (1811–1864) відкрив для себе ці місця під час пішохідної прогулянки і, зачарований навколишньою природою, у 1832 році придбав руїни замку.
Хоеншванґау був офіційною літньою і мисливською резиденцією Максиміліана, його дружини та їх синів. У 1864 році після смерті короля Максиміліана господарем замку став його син Людвіґ ІІ. Йому подобалося жити в Хоеншванґау, особливо після 1869 року, коли неподалік розпочалось будівництво замку Нойшванштайн. 
До речі, у цьому замку король приймав композитора Рихарда Вагнера, який проте ніколи не бував у сусідньому замку Нойшванштайн. 
Погоду передбачити в горах просто неможливо. Під час нашого виїзду з Мюнхену було близько + 18-20, а от біля гір і замку за якихось 120 км було не надто комфортно у босоніжках. Раджу, під час відвідин гірських маршрутів, навіть якщо ви не збираєтеся у похід, розраховувати на погодні коливання.
Замок між озерами Альпзеє (ліворуч) і Шванзеє


Лише за 1,5 євро туристичний трансфер від замку Хоеншванґау з комфортом доправить вас до замку Нойшванштайн (Schloß Neuschwanstein), назва якого з німецької перекладається як «Нова лебедина скеля». За різними оцінками Нойшванштайн є «найгарнішим» із замків і палаців Німеччини, тому на відсутність уваги туристів тут не скаржаться. 
Після гарної багатогодинної прогулянки, екскурсій і неймовірних вражень ви зможете придбати сувеніри і смачно пообідати/вечеряти в одному з ресторанчиків. 
Корисно: офіційні сторінкі замків
http://www.neuschwanstein.de/
http://www.hohenschwangau.de/
Квиточки на екскурсії зможете придбати:
З квітня по 15 жовтня з 8.00 до 17.00
З 16 жовтня по березень: 9.00 до 15.00

Години для відвідин:
З 28 березня по 15 жовтня з 9.00 до 18.00
З 16 жовтня по 27 березня з 10.00 до 16.00
Для туристів замки відкривають свої двері щодня, крім 1 січня і 24/25/31 грудня.


Ціни на квиточки:
Дорослі — 12 євро
Діти та молодь до 18 років — безкоштовно.
Єдиний квиток на тур 2 замками Нойшванштайн і Хоеншвангау 23 євро.

Про Нойшванштайн в сонячну теплу погоду читайте тут

Дякую, що були зі мною 🙂